PROGRAM:
Onsdag den 15. januar 2020
Internt klubmøde
    TM.: Erik Breum
    3 min.: Ebbe Ejlertsen
    Mad: Renate Weber-Ehlers


Søndag den 19. januar
International Kirkedag
Alssund klubben – se invitation

Onsdag den 5. februar 2020
Darwin og en sognepræsts genvordig-heder
v/Mads Jakob Jakobsen, 
Præst Mariekirken Sønderborg
    TM.: Jeppe Bastholm 
    3 min.: Birgit Christensen
    Mad: Thorkild Christensen

Onsdag den 19.februar 2020
Fælles klubmøde de 4 klubber
Arrangement – foredrag
Alssund klubben arrangerer –
Invitation og nærmere følger

Onsdag den 4. marts 2020
Brødremenighedens projekt i Congo 
- suppleret med noget om Brødremenig-hedens mission generelt, åndeligt og historisk
    TM.: Stig Christensen
    3 min.: Jette Jepsen
    Mad: Knud Anker Jepsen

Onsdag den 18. marts 2020
Om TUBA og arbejdet i TUBA
Terapi og rådgivning for Unge, der er Børn af Alkohol- og stofmisbrugere
v/Henrik Prien, Regionsleder i TUBA Syd
    TM.: Jytte Platz
    3 min.: Knud Erik Kidmose
    Mad: Boye Paulsen

Onsdag den 1. april 2020
Udfordringen, om Noahs ark og fund på bjerget Ararat
v/ Redaktør Henri Nissen, Udfordringen
TM.: Steen Møller Stricker
    3 min.: Palle Jensen
    Mad: Jørgen Thagaard

Fredag den 3. og lørdag den 4. april 2020
Flytning af loppemarkedsting og opstilling i lokaler, hvor loppemarkedet skal finde sted
- nærmere fra Aktivitetsudvalget

Onsdag den 15. april 2020
Internt klubmøde
    TM.: Renate Weber-Ehlers
    3 min.: Verner Paulin
    Mad: Jytte Platz

Lørdag den 18. april 2020
Loppeindsamling
- nærmere fra Aktivitetsudvalget

Lørdag den 25. april 2020
Loppeindsamling
- nærmere fra Aktivitetsudvalget

Onsdag den 29.april 2020
Store loppeaften
- hvor loppemarkedet finder sted
- nærmere fra Aktivitetsudvalget
TM.: Birgit Christensen
    3 min.: Knud Anker Jepsen

Fredag den 1. og lørdag den 2. maj 2020
Loppemarked – nærmere fra udvalget

Onsdag den 27. maj 2020
Uddelingsaften i klubben
Foredrag ved journalist Flemming Nielsen
Hos Kenneth og Ingelise Schmidt
Skeldebro 32, 6310 Broager
    TM.: Kenneth Schmidt
    3 min.: Stig Christensen
    Mad: Jytte Platz

Onsdag den 3. juni 2020
Generalforsamling i klubben
    TM.: Erik Breum
    3 min.: Alice Breum
    Mad: Jeppe Bastholm

           *************
Onsdag den 19. august 2020
Internt klubmøde – efter ferien
    TM.: Poul Erik Markussen
    3 min.: Steen Møller Stricker
    Mad: Knud Erik Kidmose